Kubek termiczny – jaki wybrać?

Zastanawiasz się, jakie cechy powinien mieć idealny kubek termiczny? Czym różnią się od siebie modele dostępne w sklepach z wyposażeniem kuchennym? Przekonaj się, jak wybrać produkt, który na długo utrzyma Twój napój w odpowiedniej temperaturze! 

Dlaczego warto kupić kubek termiczny?

Na długą podróż lub spacer w chłodny dzień warto zabrać ze sobą specjalne naczynia termiczne – butelkę czy kubek. Takie gadżety prezentują się atrakcyjnie ze względu na nowoczesny i unikalny design. Co więcej, są niezwykle szczelne, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się tym, że napój wyleje się i wyląduje w torbie, samochodzie lub na odzieży. Główną funkcją, jaką spełnia dobrej jakości kubek termiczny, jest zachowanie przez długi czas niezmienionej temperatury napoju – dlatego też w trakcie jesiennych i zimowych spacerów można zauważyć tak wielu zadowolonych ludzi z unikalnym gadżetem w ręce!

Czym różnią się od siebie kubki termiczne?

Przeglądając kubki do kawy na wynos, widać wiele różnic już gołym okiem. Produkty różnią się od siebie przede wszystkim:

 • pojemnością, 
 • materiałem wykorzystanym w procesie produkcji, który znacznie wpływa na długość utrzymania ciepła napoju (stal nierdzewna, tworzywa sztuczne bez BPA),
 • ceną, 
 • ogólnym designem (wzór, kolor, kształt), 
 • sposobem czyszczenia (ręczny lub z pomocą zmywarki),
 • mechanizmem działania i wygodą w użyciu. 

Zanim zdecydujesz się na konkretny wybór – rozejrzyj się, jak wiele wariantów kubków termicznych jest dostępnych na rynku. Nowoczesne modele, które zdobywają wielkie grono wielbicieli, znajdziesz m.in. w internetowym sklepie Cafe Silesia, w którym dostępne są wszystkie produkty do stworzenia prawdziwie idealnej kawy. 

Wygoda użytkowania – na co zwrócić uwagę?

Kubek termiczny powinien być dostosowany do konkretnego użytkownika. W tym aspekcie należy zwrócić uwagę w szczególności na wielkość i kształt kubka, które sprawiają, że produkt może być idealnie dopasowany do dłoni. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie średnicą i wysokością – przed wyborem konkretnego wariantu weź pod uwagę to, gdzie zwykle stawiasz swój napój. Może nosisz go w torbie, lub zabierasz do samochodu? Wybierz taki kubek termiczny, który będzie pasował do Twoich przyzwyczajeń i otoczenia. 

Kubki termiczne – jakie mogą mieć udogodnienia?

Niektóre kubki termiczne posiadają dodatkowe funkcje, które wpływają na większą praktyczność produktu oraz wygodę użytkowania. Wśród nich można wymienić: 

 • blokadę przypadkowego otwarcia lub dwustopniowe otwieranie, 
 • dostępność części wymiennych, 
 • specjalny ekran dotykowy w pokrywie, który informuje o aktualnej temperaturze napoju, 
 • silikonowy lub gumowy spód, który zwiększa przyczepność do powierzchni, 
 • wbudowany zaparzacz lub sitko do parzenia kawy i herbaty.

Nowoczesne kubki termiczne cieszą się dużą popularnością, szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych. Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów bez problemu można znaleźć model, który spełni wszystkie wymagania użytkownika – zarówno funkcjonalne, jak i wizualne. Idealny kubek termiczny dla każdego może oznaczać coś innego, jednak jedno jest pewne – on istnieje!