W co warto zaopatrzyć się w sklepie masarskim?

Sklepy masarskie kojarzą nam się przede wszystkim z możliwością kupna wyrobów wędliniarskich, różnego rodzaju mięs czy kiełbas. W takim miejscu można nabyć jednak również inne produkty, na przykład te, które są niezbędne do samodzielnego wykonywania wyrobów wędliniarskich. Jeżeli więc chcielibyśmy zacząć produkować kiełbasy czy szynki, powinniśmy zaopatrzyć się w sklepie masarskim w kilka produktów. Jakich? Podpowiadamy.

Osłonki na parówki, kiełbasy i salceson

Obecnie funkcjonują nie tylko stacjonarne sklepy masarskie, ale również internetowe. Dzięki temu dobrze możemy przyglądnąć się asortymentowi takiego miejsca i wybrać potrzebne nam przedmioty. Jeżeli chcemy samodzielnie wykonywać wyroby wędliniarskie, wówczas odwiedzając stacjonarny lub internetowy sklep masarski, powinniśmy zakupić odpowiednie osłonki. W ofercie takich miejsc możemy znaleźć osłonki na parówki, ale także osłonki na kiełbasy czy salceson. Do wyboru mamy osłonki kolagenowe, białkowe, a także barierowe. Dużą popularnością cieszą się też jelita wieprzowe czy jelita baranie, które wykorzystywane są do formowania kiełbas.

Dym wędzarniczy, sól peklująca i przyprawy

W sklepie masarskim możemy zaopatrzyć się również w dodatki potrzebne do tworzenia własnych wędlin czy kiełbas. Kupowane przedmioty powinniśmy dopasować do tego czy chcemy uzyskać kiełbasę parzoną, czy wędzoną. Jeżeli preferujemy wędzone wyroby i dysponujemy na przykład już własną komorą wędzarniczą, może nam się przydać dym wędzarniczy. Jeżeli preferujemy kiełbasy parzone, wówczas niezbędne nam będą akcesoria do szynkowara, takie jak praska czy specjalne woreczki.

Żeby produkowane przez nas wyroby wędzarnicze z jednej strony były doskonałe w smaku, a z drugiej odpowiednio zakonserwowane, zaopatrując się w sklepie masarskim, nie możemy zapomnieć o zakupie soli peklującej, a także przypraw. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje smakowe, możemy postawić na przykład na czosnek, bazylię, majeranek, pieprz, czosnek, tymianek, paprykę, gałkę muszkatołową, a także gotowe przyprawy do konkretnego typu kiełbasy na przykład krakowskiej, myśliwskiej czy kabanosów.

Czy w sklepie masarskim dostępny jest sprzęt potrzebny do samodzielnego wykonywania wyrobów wędliniarskich?

W sklepie masarskim możemy zaopatrzyć się również w akcesoria potrzebne do samodzielnego wykonywania wyrobów wędliniarskich. Mowa tutaj o szynkowarach, a także akcesoriach do takich urządzeń, ale również artykułach kuchennych, takich jak wagi, termometry, moździerze czy tłuczki do mięsa. Niezbędna podczas przygotowywania kiełbasy będzie też maszynka do mięsa. Taki sprzęt powinniśmy znaleźć w sklepie masarskim. Wśród akcesoriów, w które warto zaopatrzyć się w takim miejscu, wymienia się też hak wędzarniczy, przędzę wędliniarską, strzykawki, etykiety czy foremki.